Home » Кабінет психолога

Кабінет психолога

Звичайно, не завжди у батьків є час на спільну гру з дітьми, але в такі хвилини робіть тільки те, що хоче дитина. Не треба пропонувати їй ваші варіанти вільного часу. Час швидкоплинний, і ви не встигнете отямитися, як ваші сини і дочки подорослішають, тому не гайте часу і починайте будувати довірливі стосунки з ними вже зараз.

Нехай правило «трьох хвилин» вам в цьому стане в нагоді.

Якщо у дитини низька самооцінка

         Самооцінка – це уявлення людини про себе і свою значущість у соціумі. Це те, як ми оцінюємо свої дії, характер, інтелектуальні здібності та інші психічні явища. Вона формується ще в ранньому дитячому віці, і головне завдання батьків і людей, які беруть участь у вихованні дитини,  – сформувати правильну, адекватну самооцінку для розвитку успішної і гармонійної особистості.

Існує три типи самооцінки:

  • завищена;
  • адекватна;
  • занижена.

         Батькам може здаватися, що нехай краще у їх діток буде завищена самооцінка, ніж низька. Насправді це велика помилка. Дитина, досягнувши підліткового віку, коли думка її референтної групи (друзів, однокласників) стане більш важливою, буде розчаровуватися в собі, а заодно і в тих людях, «які на протягом років брехали». Тому дуже важко буде навчити дитину вірити в себе і довіряти вам.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15