Поради батькам щодо спілкування з дітьми в умовах воєнного стану.

Для батьків дітей молодшого шкільного віку:

• Намагайтеся підтримувати чи відновити звичний режим дня, наприклад, приготування їжі, заняття у  школі, робота по дому тощо. Ваші діти повинні брати активну участь у повсякденних справах.
  • Не намагайтеся вносити якісь зміни, наприклад, запроваджувати нові правила поведінки чи стандарти. Залиште це на майбутнє.
  • Вправи та інші види фізичної діяльності покращать ваше самопочуття.
  • Переконайтеся, що ваші діти повноцінно відпочивають та сплять.
  • Сприяйте активному залученню дітей до різних вправ та занять (наприклад, малювання), радьте їм гратися з іншими дітьми.
  • Намагайтеся підтримувати контакти з іншими родичами та друзями. Це заспокоїть і втішить не тільки вас, але й вашу дитину.
  • Багато дітей потребує більше фізичного контакту, наприклад, обіймів та пестощів.
  • Не залишайте дитину на самоті або з малознайомими людьми.
  • Говоріть про ваші почуття зрозумілою дитині мовою і заохочуйте дітей ділитися своїми почуттями.
  • Створіть у дитині відчуття контролю за власним життям. Навіть найпростіші рішення – наприклад, вибір між двома різними стравами – дозволить розвинути у дитині відчуття контролю.
  • Захищайте дітей від тривожних нагадувань та спогадів. Негайно втручайтеся, якщо якесь заняття викликає у дитини занепокоєння чи тривогу. Наприклад, вимкніть телевізор, якщо програма чи фільм нагадує дитині про пережиті травми або посилює відчуття страху і тривоги.
  • Як батьки (чи піклувальники), ви є найважливішими людьми у житті дитини. Будьте терплячими та стриманими і завжди пам’ятайте, що дитина раніше чи пізніше обов’язково повернеться до нормального стану.