Home » Кабінет психолога

Кабінет психолога

Методи підвищення самооцінки у дітей

 не вимагають спеціальних навичок, а тільки уваги і терпіння.

  1. У першу чергу необхідно проаналізувати свою поведінку і те, як ви спілкуєтеся з дитиною. Виключити обвинувальну інтонацію, і «фатальні передбачення». Причому позбутися від цього нам батькам дуже складно, адже вони існують у нас уже на рівні готових партнерів виховання, прийнятих від наших же батьків.
  2. Обов’язково радійте і хваліть навіть малі успіхи дитини. Хваліть дитину, порівнюючи її тільки з його особистими досягненнями (сьогодні у тебе вийшло краще, ніж раніше). Це навчить його відчувати смак перемоги і посилить впевненість у собі і своїх силах.
  3. Необхідно виділяти посильну зону відповідальності. Виконувати доручення з якими дитина може впоратися самостійно (поливати квіти, годувати кота, мити посуд та под.). При чому формулювання повинно бути не в наказовому тоні, а як прохання про допомогу. Ви повинні донести їй, що потребуєте її допомоги.
  4. Радьтеся з дитиною, запитуйте її думки. Зрештою навіть дійте згідно її порад. Не бійтеся здатися слабкими перед малюком.

        Потрібно їх підтримувати у всіх починаннях, особливо в самостійній роботі і творчості. У цих діток золоті ручки, вони можуть робити акуратні, чудові вироби, споруди, малюнки.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15