Схвалення краще стимулює дитини, ніж покарання. Якщо дитина не отримує похвали — почуття невпевненості не проходить. Допомогти, підтримати, підказати, але не робити за неї. Поступово у дитини з’являється впевненість у собі, вона починає розуміти себе і це впливає на її самооцінку в кращу сторону.

Загострювати увагу на тому, що вийшло добре: «Ось ця споруда — правильна», «Ось ця частина малюнка вийшла добре, красиво». Тим самим ми розвиваємо у дітей в тому числі і вміння встановлювати хороші відносини з дорослими та іншими дітьми.

І головний спосіб, як підвищити самооцінку дівчинці / хлопчикові  – любіть своїх дітей, не соромтеся висловлювати і показувати свої почуття, адже батьківська ніжність і обійми важливі в будь-якому віці.