Home » Кабінет психолога

Кабінет психолога

🎮 Ігроманія проявляється постійним бажанням грати в ігри на планшеті, телефоні, комп’ютері, незалежно від часу доби.

😐 Це призводить до появи багатьох проблем — дитина погано вчиться в школі, не хоче нічого робити та весь час сидить за екраном. Особливо важко буває з підлітками.

Як ідентифікувати залежність дитини?

🔸 Дитина проводить весь свій час за іграми, і цей час тільки збільшується;

🔸 Уникає реального життя (друзі, прогулянки, дозвілля, особиста гігієна);

🔸 Тільки й розмовляє про ігри, бо інше її не цікавить;

🔸 Стає дратівливою, грубіянить оточенню, присутні спалахи агресії;

🔸 Витрачає усі особисті гроші або позичає на ігри.

Вберегти дітей від інтернет-залежності можна, якщо виконувати кілька простих умов.

  1. 💚Знаходьте час для спілкування з дитиною. Важливо, щоб у сім’ї панувала довірлива атмосфера. Коли батьки дають дитині різні ґаджети чи пускають за комп’ютер, аби вона не заважала їм займатися важливими справами, вони самі відкривають двері для залежності.
  2. 💚Будьте для дитини провідником в Інтернеті, а не навпаки. Батьки скільки це можливо, мають іти трохи попереду дитини в освоєнні Інтернету. Потрібно самим показати дитині корисні можливості мережі.

3.💚 Контролюйте. Знайте, чим займається ваша дитина в Інтернеті. Спостерігайте, відкрито цікавтеся, чим саме зайнята дитина, запитуйте про її захоплення чи пошуки потрібної інформації. Якщо ви зареєстровані в соціальній мережі, додайте свою дитину в друзі та цікавтеся її інтересами, друзями, сторінками, на які вона підписана.

  1. 💚Обмежуйте час перебування дитини в Інтернеті, виявляючи безпосередній контроль або на умовах усної домовленості. Якщо це не допомагає, можна спробувати встановити спеціальні комп’ютерні програми, які дозволяють контролювати використання Інтернету дитиною аж до обмеження часу, проведеного за екраном монітора, блокування доступу до деяких сайтів та інших Інтернет-сервісів, а також заборони запуску ігор та деяких програм.🎮

❗️ Допомогти контролювати екранний час вам може батьківський контроль Kidslox за посиланням https://kidslox.com/ua

  1. 💚Не встановлюйте комп’ютер у дитячій кімнаті, а лише в тих приміщеннях, де часто перебувають дорослі, щоб можна було ненав’язливо відстежувати, наскільки часто та з якою метою дитина користується Інтернетом.
  2. 💚Навчіть дитину простих правил зорової гімнастики, аби запобігти появі короткозорості. Ії проводять раз на годину під час безперервної роботи за комп’ютером. Така гімнастика проста й доступна кожному.
  3. 💚Подбайте про дозвілля своєї дитини. Якщо в підлітка багато захоплень: книги, спорт, музика, колекціонування, гуртки, — у нього залишиться обмаль часу для безцільного блукання Інтернетом, та й мотивації використовувати мережу з корисною метою буде значно більше.

Важливо пам’ятати, що ці умови мають виконувати ще до того моменту, як дитина вперше сіла за комп’ютер, а не тоді, коли її вже від мережі не відтягнути.

Інтернет – це важливий інструмент для пошуку інформації, навчання та спілкування. Для того, щоб дитина з головою не загрузла в мережі, батькам потрібно знаходити час для спілкування зі своїм сином чи донькою, будуючи довірливі стосунки, і дбати про те, щоб їхнє життя та відпочинок були різнобічними та привабливими

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15